Сума інвестицій в сучасну теплицю для вирощування ягід складе €100 тис. на гектар. Однак самої теплиці для прибуткового вирощування ягід недостатньо: знадобиться ще робоча сила, якісний посадковий матеріал, засоби захисту рослин. Про це говорять в компанії «Агросільпром», яка займається тепличним господарством, передає propozitsiya.

Фахівці розповідають, що вже через пару років після висадки полуниці виявили хлороз, урожай дуже знизився — до 150 грам з рослини. Причина проста: вода зі свердловини призвела до засолення ґрунтів. Тому довелося витратити ще €30 тис. на систему зворотного осмосу.

Тепер полуницю поливають очищеною водою. Також 3-4 рази в сезон обробляють інсектицидами, фунгіцидами, вносять добрива.

До того ж, висока частка в собівартості ягід припадає на робочу силу. Торік тут збирали суницю 40 осіб по 2,5 грн/кг. Зараз платять 3 грн, і це мінімальний тариф.

Все ж, незважаючи на високі витрати, тепличний бізнес того вартий, кажуть у компанії. Ягоду вдається зібрати рано і дорого продати.

У цьому році перший урожай, враховуючи затяжну зиму, отримали на початку травня. Торік починали продавати з 17 квітня. Стартові ціни на суницю — 200-250 грн/кг. У роздробі супермаркети ягоду продають вже по 300-350 грн.