Виконавча служба намагається стягнути з «Укрспирту» у вигляді штрафних санкцій суму коштів, яка перевищує залишкову вартість активів, — майже 187 млн грн.

Як повідомляє держпідприємство, стягнення накладені після неузгоджених податкових нарахувань ще 2012-14 років. Але досі за них ніхто не поніс відповідальності.

Дійсно, у 2014 році за рішенням суду на підприємство був покладений обов’язок сплатити вказану суму. Зараз чиновники державних органів подали до відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби дублікат виконавчого листа по справі №  810/549/15 з метою стягнення штрафних санкцій.

В «Укрспирті» зазначають, що тодішнє стягнення було скасоване. Але всупереч рішенням Вищого Адміністративного Суду закритій справі знову дали хід.

Як результат — з 24 травня накладено арешт на всі банківські рахунки «Укрспирту».

В компанії говорять, що це прямий шлях до банкрутства, адже погасити нараховану фіскалами суму неможливо. Як наслідок, це спричинить руйнацію спиртової галузі, адже «Укрспирт» є монополістом на цьому ринку і налічує 41 виробничий майданчик.

В «Укрспирті» також додають, що торік сплатили до бюджету 457 млн грн. Окрім того, за рахунок діяльності підприємства держава отримує до 10 млрд грн акцизного податку на рік.

Аби вирішити ситуацію, підприємство вже звернулось до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та інших посадовців.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.