Фото: agro-yug.com.ua

Рентабельність вирощування хурми значно вища за рентабельність при вирощуванні яблук. Це пояснюється тим, що хурма не потребує захисту від шкідників та хвороб, а її реалізаційна ціна є значно вищою, повідомляє «Агро-Юг».

Ще одна приємна перевага хурми перед іншими плодовими деревами – ранній вступ до плодоношення і швидке нарощуванню врожайності. Це дозволяє витрати першого року, на закладку і догляд за насадженнями, окупити уже в перший рік повноцінного плодоношення.

Особливо успішним вирощування хурми буде у південних регіонах України. Проте, звісно, треба буде врахувати певні особливості культури.

По-перше, фахівці радять прищепити культурну хурму на хурму віргінську. Це дозволить зберегти зимостійкість сортів і виживати деревам як в умовах української зими, так і в умовах спеки, що останніми роками стала притаманною для України. Хурма віргінська витримує морози до -30 -35°С, а її коренева система витримує промерзання грунту до -15°C. Крім того, вона добре росте на важких перезволожених глинистих ґрунтах (не любить лужний та вапняний), а також має триваліший період природного зимового спокою та не дає передчасно початися сокоруху культурного сорту через тривалі зимові відлиги.

Стосовно вибору культурних сортів, то для півдня України радять сорти «Росіянка», «Божий дар» та «Мідер». Варто також пам’ятати, що багато сортів хурми є дводомними і в насадженнях мають бути запилювачі.

Хурма дуже любить вологу, тому добре переносить перезволоження та високий рівень грунтових вод. Крім того, незалежно від сорту, після посадки її необхідно поливати.

Насадження хурми також важливо захистити від вітру: незважаючи на те, що вона легко переносить спеку, хурма є нестійкою до повітряної посухи як влітку, так і взимку.

В умовах українського півдня хурму практично не вражають шкідники та хвороби. Усі сорти рано вступають у плодоношення та швидко його нарощують. З одного дерева можна отримати 200 – 220 кг урожаю.

Вартість одного саджанця хурми у залежності від сорту може коливатися від 65 до 200 грн. Можна купити одразу плодоносне дерево за 2500 грн. Проте спеціалісти цього робити не рекомендують.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...