Виробництво цукрових буряків в поточному сезоні зменшиться на 10% і складе приблизно 13,1 млн т. Таким прогнозом у своєму блозі на УНН поділився Василь Долінський, аналітик сировинних ринків та сільського господарства НАЦУ «Укрцукор».

Таке падіння — наслідок кон’юнктури внутрішнього ринку, яка демотивує аграріїв вирощувати цю культуру, пояснює експерт.

Через низькі ціни аграрії змушені значно скорочувати посіви, а цукрові заводи взагалі відмовляються переробляти буряки в новому сезоні. Так, Засільський цукровий завод («Юкрейніан Шугар Компані») закрився і залишив без переробки весь південь України, зазначає Долинський.

Він нагадує, що в 2018-му цукровим буряком засіяно 280 тис. га, що на 13% менше показника минулого року. За попередніми оцінками, густота посівів також зменшилася, і складе до 98 тис. рослин на 1 га, проти 103 тис. рослин на 1 га минулого року.

У поточному сезоні негативні фактори ніби спеціально накладалися один за одним, коментує Долинський. В період посівної кампанії падіння цін, спровоковане світовим профіцитом цукру, досягло критично мінімального рівня за останні 10 років — $310-320 за тонну, і підштовхнуло аграріїв до вибору на користь сої, кукурудзи чи соняшника.

Також негативно позначилися на посівах буряків коротка весна з високою температурою і нестачею вологи та рекордна кількість довгоносиків. Однак, на думку експерта, за сприятливих погодних умов аграріям все ж варто розраховувати на хороший урожай.

Як прогнозує Долинський, виробництво цукру з нового врожаю складе близько 1,75 млн т, що на 17% менше аналогічного показника за минулий рік.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.