505480_1-696x412

Незважаючи на те, що українські садівники все розширюють вишневі насадження, в поточному сезоні вишня може виявитися дефіцитним товаром на вітчизняному ринку. Такими очікуваннями на міжнародній конференції поділився Олександр Хорєв, керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

Він нагадав, що останні два сезони ціни на вишню в Україні дуже високі, торік вони досягли рекордних значень. Все через зниження виробництва: тоді під час цвітіння вишневі сади підмерзли, і врожай виявився не таким високим.

«Вже в цьому році відбувається розширення площ під вишневими садами. Але, звичайно ж ці насадження ще не вступили в плодоношення, тому ми не виключаємо, що і в поточному сезоні пропозиція вишні буде вкрай обмеженою. Це природним чином позначиться і на цінах», — цитує експерта «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

Він вважає, що переробні підприємства знову зіткнуться з проблемами закупівлі необхідних обсягів сировини. А це загрожує черговим збільшенням імпорту замороженої вишні.

За даними «Інфо-Шувар», в минулому році вишня очолила рейтинг ягід, які найбільше зросли в ціні. В липні тільки за один тиждень ціни на ягоду злетіли на 20%, попит значно перевищував пропозицію. Середні гуртові ціни тоді доходили майже до 40 грн/кг.