Фото: kurs.if.ua

Сільська рада с. Снітків на Вінниччині через суд повернула собі землі, які орендувала агрофірма, що не сплачувала за оренду. Землі не оброблялися, на них почалося самозаліснення, а бур’яни та кущі сягали людського зросту, повідомляється у сюжеті СТБ.

Коли угоду було розірвано, селяни почали шукати оптимального застосування цим землям.

«Ми мали ідею створити тут сади. Але, оскільки сад дає максимальну зайнятість восени, то вирішили об’єднати їх з ягідниками і створити такий собі комплекс. Потім знайшли інвестора, якому сподобалася ця ідея і він вклав сюди гроші», – розповідає Віктор Ольшанський, сільський голова с. Снітків.

На реалізацію задуму вдалося залучити 50 млн грн. А також створити 400 робочих місць: як для постійних робітників, так і для сезонних. Тепер у селі дефіцит робочої сили, тому кожного ранку на плодово-ягідні поля автобус підвозить робітників з восьми довколишніх сіл.

Тут вирощують вишні, яблука, малину, полуницю, смородину, лохину. Частину врожаю, щойно з поля, збувають в українські супермаркети, але більшість замороженим експортують до Польщі, Франції, Італії та Німеччини. Для цього інвестор налагодив у Вінниці виробництво дл шокової заморозки ягід.

У якості соціального проекту, охочим до ягідництва селянам безкоштовно роздали саджанці смородини та організували тренінги з висадки та догляду за ними, розповіли як збирати максимальний урожай. Тепер у селі думають про створення плодово-ягідного кооперативу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.