Дослідники з Університету штату Айова сконструювали браслети для сільгоспкультур. Новий інструмент, який інженери назвали «тату-датчиком рослин» (plant tattoo sensor), дозволяє проводити моніторинг споживання рослинами нітратів і води, повідомляє Iowa State University.

Винахід являє собою крихітний графеновий датчик, який приклеюється на рослину. Оксид графену, дуже чутливий до водяної пари, змінює свою провідність і дозволяє точно виміряти транспірацію (вивільнення водяної пари) з листа.

Як заявив дослідник Патрік Шнаймер, за допомогою такого інструменту вчені зможуть почати розводити рослини, які будуть більш ефективні у використанні води.

Тату-датчики рослин були успішно протестовані в лабораторних та польових умовах, і дослідницька група отримала грант в розмірі майже півмільйона доларів для подальших робіт.

Зазначається, що технологія графенової стрічки (graphene-on-tape), яка знайшла застосування в цьому дослідженні, раніше використовувалася у виробництві датчиків навантаження і напруги, включаючи датчики, вбудовані в «розумну рукавичку», яка «знімає» руху рук.