Азіатські мірошники готові купувати в 2018 році рекордні обсяги пшениці у виробників Причорноморського регіону, де лідерами є Україна і Росія, повідомляє Reuters.

Австралія — традиційний постачальник цієї культури в Азії — в нинішньому сезоні пережила сильну посуху, пояснюють фахівці такі зміни на ринку.

До того ж трейдери констатують продовження зростання попиту на пшеницю по всьому азіатському регіону.

Зростаючі апетити Азії і збільшення продажів пшениці з Причорномор’я загрожують потіснити австралійське панування на цьому торговому напрямку.

До того ж Азія нарощує середній клас, який дедалі частіше відмовляється від рису, переключаючись на локшину, піцу і торти, головною сировиною для яких є пшеничне борошно.

«Навіть великі млини, раніше застовблені австралійськими постачальниками, тепер беруть чорноморські вантажі через сприятливі ціни, — повідомив один з гравців ринку в Сінгапурі, який побажав залишитися анонімним. — Пшениця з Росії та України стає кращою з кожним роком».

Чорноморська пшениця з 11,5-процентним білком торгується на суму $220-227/т, включаючи вартість і фрахт, порівняно з аналогічним сортом австралійської пшениці, яка йде по $ 255-260/т.

Індонезія, за оцінками трейдерів, готова буде купити в цьому сезоні рекордні 12 млн т пшениці, і, ймовірно, половина цього імпорту припаде на Росію та Україну.

Таким чином Індонезія стане найбільшим імпортером з Причорномор’я. За нею підуть Малайзія, В’єтнам, Індія і Бангладеш.

Хоча австралійське зерно раніше вважалося більш якісним, його виробництво вже впало в 2017 році до десятирічного мінімуму у 21,2 млн тонн, підсиливши тиск на експортну ціну.

Офіційний прогноз на 2018/19 рік становить 23,7 млн т, однак весняна посуха не дозволяє припустити, що виробництво перевищить 20 млн т.

До того ж більшість сучасних млинів можуть змішувати зерно нижчої якості з більш високою і отримувати правильний кінцевий продукт, вважають менеджери по закупівлях найбільших борошномельних підприємств Південно-Східної Азії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.