Відомий американський фотограф Джордж Стейнмец, що спеціалізується на аерофотоз’йомці і прославився світлинами Нью-Йорка з висоти пташиного польоту, перелетів з мегаполісів на сільськогосподарські простори.

Рік він подорожував Штатами, щоб відобразити роботу продовольчої системи Америки.

Фотограф показав агро 21 століття у всій його запаморочливій величі. Додаткову цінність роботам Стенмеца додає той факт, що сьогодні далеко не всі виробники їжі пускають всередину своїх виробництв. Але для майстра зробили виняток.

1.

09 Big Food Ss Slide L739 Master1050

У телятнику Calf Source у Гринліфу (штат Віконсин) можуть міститися одночасно 10 тис. телиць, привезених з різних молочних господарств. Тут, у майже 5 тис. боксів, вони проводять свої перші 180 днів, а потім переводяться в більш великі приміщення.

Воду і молоко їм роздають на вантажівках, які об’їжджають комплекс 72 рядами. Тут же корів осіменять і мінімум через 7 місяців вагітності повернуть в господарства.

2.

09 Big Food Ss Slide Qs2x Master1050

Вирощування журавлини у Кранмурі (Вісконсин). Bennett Cranberry Company виробляє цієї ягоди близько 3,5 млн фунтів в рік. Фермери створюють для цього штучні болота. Ця технологія вирощування ефективна — плоскі водні поверхні полегшують удобрення, зрошення і збор врожаю.

3.

09 Big Food Ss Slide 82v3 Master1050

А в господарстві Ocean Spray по сусідству журавлину вивантажують і обробляють. Ocean Spray — кооператив, який належить більш ніж 700 виробникам — найбільший світовий виробник журавлини, його частка на планеті — 13%.

4.

09 Big Food Ss Slide Cf8s Master1050

Робочий розпорошує антибактеріальний розчин на індичій фермі Grobblers Gary’s. На подвір’ї компанії площею в 5 акрів в пік сезону можуть розміститися одночасно 60 тис. індиків. Загальна площа господарства 160 акрів, а продуктивність — 150 тис. птахів на рік.

5.

09 Big Food Ss Slide Fleq Master1050

Grimmway Farms ‘Malaga (штат Каліфорнія) — один з найбільших виробників моркви в світі. Тижневий вихід — 25 млн фунтів. Моркву миють, сортують за розміром і розрізають на двухдюймові «дитячі» шматочки. Потім овочі проходять калібрування в високошвидкісних камерах, які виявляють дрібні дефекти.

6.

09 Big Food Ss Slide Qoko Master1050

Taylor Farms California обробляють овочі, що надійшли сюди з 200 господарств. Овочі, перероблені цією компанією, споживає кожен третій американець. Потужність підприємства — 14 млн фунтів в тиждень.

7.

09 Big Food Ss Slide Dh68 Master1050

До початку Другої світової війни компанія JR Simplot (штат Айдахо) стала найбільшим постачальником картоплі в країні, а до 2005 року давала більше половини картоплі, яку використовувала американська мережа McDonald’s.

В якийсь момент власник підприємства мільярдер Джон Річард Симплот вирішив використовувати відходи картопляного бізнесу для відгодівлі великої рогатої худоби. Так і з’явилася ця кормова ділянка в 750 акрів, що містить 150 тис. голів ВРХ.

8.

09 Big Food Ss Slide Xcqm Master1050

Кріп, петрушка, салат, базілік, руккола — головні продукти, що виробляє компанія Tanimura & Antle (Каліфорнія). Причому вони висаджують різноманітні культури в одному рядку, щоб ті досягали зрілості одночасно. В результаті зелень прямо на полі формують і потім продають готові до вживання салатні набори. Потужність підприємства — 740 тонн на рік.

9.

09 Big Food Ss Slide 9jh9 Master1050 V2 1

Протягом дня працівники м’ясокомбінату Omaha Steaks періодично роблять вправи — серію розтяжок для запобігання травм при виробництві. Яловичина, свинина, телятина і ягнятина на заводі обробляється вручну 175 співробітниками. Підприємство випускає 7 млн фунтів м’яса на рік.

10.

09 Big Food Ss Slide 2905 Master1050

Пагорби регіону Палуза, що тягнуться вздовж кордону між штатами Айдахо і Вашингтон, — один з найбільш складних ландшафтів для вирощування пшениці. Але і врожайність ці землі дають немаленьку — 6,72 т/га.

Компанія Boyer Land & Cattle з банком в 40 тис. акрів сіє пшеницю на схилах, які часом досягають нахилу 45 градусів, і збирає спеціально модифікованими під такі поля комбайнами.

11.

09 Big Food Ss Slide A64n Master1050 1

Каруселі цього доїльного залу компанії Rosendale Dairy (Вісконсін) працюють 22 години на добу, пропускаючи 7900 корів тричі на день. На виході — близько 1 млн галонів молока в рік.

12.

09 Big Food Ss Slide T39z Master1050

Fair Oaks Farms (штат Індіана) — це і ферма, і навчальний заклад, і об’єкт агротуризму. Тут відвідувачам показують цикл вирощування свиней — від народження до продажу. Крім того, компанія займається ВРХ. Продуктивність ферми 80-90 тис. поросят і 30 тис. телят на рік.

13.

09 Big Food Ss Slide Ucfm Master1050

Сітка довжиною понад півмилі знята з висоти 376 футів на найбільшому риболовецькому кораблі США цього типу, що належить компанії Glacier Fish company’s Alaska Ocean. На цьому ж судні відбувається процес обробки улову, з якого виробляються 60 тис. фунтів рибного борошна і 125 тис. фунтів замороженої риби для гамбургерів, рибних паличок і сушімі.

За матеріалами The New York Times Magazine