ООН у партнерстві з громадською організацією «Самодопомога Закарпаття» запускає Інформаційний центр «Фермерськй патруль» в Ужгороді з метою протидії незаконному обігу пестицидів на кордоні України з Угорщиною, Словаччиною, Чеською Республікою та Румунією.

Таким чином, в Україні стартує загальнонаціональна акція по допомозі постраждалим агровиробникам від придбання контрафактних або непридатних пестицидів.

Окрім Ужгорода, до кінця року запустять центри в Одеській та Київській областях.

Як повідомляє Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО), проект реалізується в рамках виконання Роттердамської конвенції, що покликана допомагати країнам-учасницям протистояти небажаній торгівлі хімічними речовинами. 

До команди інформаційного центру «Фермерський патруль» увійшли юристи, екологи, фахівці ринку засобів захисту рослин. Вони у співпраці з національними митними та правоохоронними органами надаватимуть фахову консультацію з можливих способів реагування на ідентифікацію або придбання підозрілих ЗЗР, включно з питаннями потенційного відшкодування завданих збитків внаслідок застосування підробного продукту. 

Експерти також активно займатимуться просвітницькою діяльністю на території Закарпатської, Чернівецької, Івано-Франківської, Львівської та Волинської областей, будуть регулярно проводити польові семінари з фермерами щодо проблематики нелегального обігу пестицидів та розповсюджувати дані про розташування офіційних мереж продажів оригінальних ЗЗР.

Загальний бюджет проекту складає $230 тис. Вони будуть перераховані Міністерству екології та природних ресурсів України.

Нагадаємо, за розрахунками фахівців, чверть пестицидів, що продаються в Україні, є фальсифікатом. Рівень фальшивої агрохімії в Україні на 10 пунктів обганяє світовий.