Farmer Harvests Wheat Experiment Bangladesh 3 696x464

Недавнє підвищення урядом Індії мит на імпорт пшениці з 20% до 30% не позначиться на українському експорті цієї культури, вважає Михайло Пономаренко, консультант Agritel.

Оцінка імпорту пшениці для нового сезону з урахуванням мита в 20%, поки без змін — 1,5 млн тонн (1,65 млн тонн в поточному сезоні).

За прогнозом Пономаренко, приблизно половину цього обсягу складе пшениця, завезена з України. Це багато, але частка Індії в українському експорті пшениці в цілому складає лише 4%, підкреслює експерт.

До того ж відношення світових запасів пшениці до споживання, як і раніше, показує зниження. Попит на кукурудзу і пшеницю фуражну буде зростати, а остання буде тягнути попит на продовольчу.

The Economic Times повідомляло, що російська і українська пшениця після сплати 20%-го мита стоїть на внутрішньому ринку Індії $326/т, в той час як місцевого виробництва $333,4/т. Разом з тим, преміальна австралійська пшениця пропонувалася за $355/т.

Нагадаємо, що 23 травня Індія, щоб захистити свого виробника, підвищила імпортне мито на імпорт пшениці з 20% до 30%. До цього, в листопаді 2017 — з 10% до 20%. При цьому два останніх сезони Індія значно нарощувала імпорт у зв’язку з несприятливими погодними умовами.

За останніми оцінками FAS USDA, урожай пшениці в Індії у сезоні 2018/19 складе 95 млн тонн, що на 1 млн тонн більше попереднього прогнозу, зробленого до початку збиральних робіт.

Раніше фахівці висловлювали припущення, що з метою захисту внутрішнього ринку уряд Індії підвищить мито до 40%.