Внаслідок глобального потепління найвигіднішою і «безпечною» культурою для вирощування в Україні стає озима пшениця, повідомила в ході конференції Grain & Maritime Days in Odessa 2018 Тетяна Адаменко, начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру України, передає Latifundist.com.

За повідомленням експерта, підвищення середньорічної температури в Україні випереджає середньосвітовий показник. Якщо температура на планеті за період з 1961 року підвищилася на 0,8°C, то в Україні на 1,1°C. І це не межа.

У зв’язку з потеплінням, йде ризик вимерзання озимих, весна стає м’якою і теплою з достатньою кількістю вологи. На думку експерта, тільки за рахунок зміни клімату врожайність підвищиться на 10-20 центнерів з га.

Разом з тим, потепління переміщує ячмінь і кукурудзу в групу ризику.

Адаменко відзначає збільшення періоду активної вегетації сільськогосподарських культур, тобто кількість днів з температурою вище 10°C.

Український центр, за зауваженням експерта, «теплішає» трохи швидше, ніж південь. Адаменко вважає, що таке потепління здатне перетворити Полісся в степ.