Smor 696x522

Половина ягідних плантацій, засаджених українськими сільгосппідприємствами, доводиться на смородину. Про це свідчать офіційні дані державної статистики. За неофіційними даними, смородинові насадження становлять 40% всіх площ, розповідає Ліліана Дмитрієва, директор плодорозсадника «Брусвяна».

На другому місці після смородини — суниця садова. На неї доводиться за різними оцінками 20-24% ягідних плантацій.

Третя — малина (13-14%). А четверта позиція дісталась набираючій популярність лохині (13%).

«Проте приватна статистика нарахувала близько 24% загальних площ під цією ягодою у господарствах, що займаються ягідництвом професійно», — цитує Дмитрієву agrotimes.

Окрім того, фахівець зазначає, що в Україні зараз масово збільшуються насадження обліпихи, жимолості та суниці лісової. Причому, про популярність обліпихи говорять і в «Укрсадпромі». Останнім часом в Україні почали з’являтися промислові плантації цієї ягоди. І не дивно — інвестиції в вирощування обліпихи повертаються за 4 роки.

Нагадаємо, смородина була фаворитом серед садівників ще в 2010-2013 роках. Тоді вони активно закладали промислові насадження цієї ягоди. Проте тоді ж в бізнес зайшло чимало непрофесіоналів, які згодом розчарувалися своїми результатами.

Смородинова експансія проходила без належної підготовки грунту, нерідко — без кваліфікованого персоналу, з недотриманням агротехнології й непідготованою  інфраструктурою.

З того часу частину насаджень було розкорчовано. Але в 2019-му мода на смородину знову повернеться, очікують експерти.