Аграрна група «Кернел» за підсумками 1 кварталу 2018 року отримала $39 млн чистого збитку в порівнянні з $33 млн чистого прибутку за аналогічний період минулого року.

Згідно з повідомленням на Варшавській фондовій біржі, виручка агрохолдингу за вказаний період склала $541, скоротившись в річному обчисленні на 12%.

Доходи від продажу наливної олії впали на ті ж 12%, до $265 млн, бутильованої —на 23%, до $29 млн. Виручка від продажу зерна склала $236 млн (-12%). Ще $13 млн принесли послуги з перевалки на експортних терміналах (-16%), $11 млн склала виручка від зберігання сільгоспкультур.

У компанії наголошують, що співвідношення чистого боргу до EBITDA за станом на 31 березня зросло за рік з 1,1 до 3.

А от за дев’ять місяців 2018 фінансового року «Кернел» заробив $50,7 млн чистого прибутку. Втім, це у 3,7 рази менше, ніж за аналогічний період 2017 ФР.

EBITDA склала $73 млн, продемонструвавши зниження на 9,4%.

До слова, «Кернел» є провідним у світі і найбільшим в Україні виробником і експортером соняшникової олії. Компанія працює в пов’язаних між собою бізнес-сегментах: виробництво, експорт і внутрішні продажі соняшникової олії; рослинництво; експорт зернових культур; надання послуг щодо зберігання і перевалки зерна на елеваторах і портових терміналах.

Останнім часом «Кернел» активно нарощував земельний банк. Після покупки активів «Українських аграрних інвестицій» компанія Андрія Веревського акумулювала 600 тис. га, обійшовши UkrLandFarming, у якого на той час було на 10 тис. га менше.

Все ж, проаналізувавши структуру придбаних активів, «Кернел» вирішив позбутися від найменш ефективних з них і планує скоротити угіддя до 560 тис. га.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.