Торгове фінансування операцій із зерном скоро буде відбуватися за допомогою криптовалют.

Про це повідомив Андрій Григоров, blockchain-підприємець і генеральний директор компанії «ceREALIA», під час панельної дискусії «Зернова торгівля — 2018: ключові тренди», яка відбулася в рамках конференції Grain & Maritime days in Odessa.

За словами Григорова, в той час, коли у всіх країнах спостерігається погіршення умов торгового фінансування, величезні обсяги криптовалюти просто сплять.

Наприклад, при оплаті української кукурудзи платежі просто зависали у фінансовій системі США через санкції проти Ірану. Тому, на думку експерта, відхід від долара не тільки можливий, але й необхідний. Таким чином, залучення коштів через криптовалюти є новим етапом фінансування агросектору.

Григоров розповів, що в даний момент консультує криптобіржі по залученню криптокоштів на ринок зерна. За його словами, у бірж є інтерес до фінансування під заставу товару зі ставкою 7-8% річних «чистими» у рік, у той час як українські банки пропонують кошти під 23-24% .

«Хоча це питання не цього сезону, це не скасовує тренду», — уточнив Григоров.

Дмитро Александров, старший партнер юридичної компанії Alexandrov&Partners, у коментарі AgroDay підтвердив цей тренд, але зазначив практичну складність таких операцій в Україні.

«Якість розрахунків за допомогою криптовалют багато вище. Але криптовалюти у нас вважаються не грошима, а майном, — говорить Александров. — І складно провести операцію продажу зерна за ті ж біткойни. Затримка за урядом, НБУ, парламентом, які повинні врегулювати це питання».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.