Ammiachnaya Selitra 3 696x392

23 травня Кабмін оновив перелік товарів, заборонених до ввезення з РФ, повідомляє Мінекономіки (МЕРТ).

Зокрема, під заборону потрапила ВАС (вапняно-аміачну селітра — суміш нітрату амонію з карбонатом кальцію) із вмістом азоту не більш як 28 масових відсотків.

На думку міністерства, такий захід зміцнить становище вітчизняних виробників і дозволить їм зберегти робочі місця, що в свою чергу покращить соціальний клімат в регіонах, а також дозволить поповнити бюджет надходженнями від українського виробництва.

Кабмін пояснив своє рішення відповіддю на дискримінаційні і недружні дії відносно України з боку держави-агресора».

Ще березні про рішення уряду ввести тимчасове ембарго на поставки мінеральних добрив з Росії заявляв прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Тоді ж відповідне доручення було передано МЕРТ.

А навесні 2017 року Кабмін застосував антидемпінгові мита в розмірі 31,84% на імпорт двох видів російських азотних добрив — карбаміду і карбамідно-аміачної суміші (КАС). На той момент Росія як постачальник азотних добрив мала частку в 80-90%.

Ще раніше, у 2014 році, Україна ввела п’ятирічні антидемпінгові мита на імпорт аміачної селітри. Ставки були зафіксовані на рівні 20,51-36,03%.

Тепер СОТ вимагає від України усунути порушення, допущені при антидемпінговому розслідуванні відносно російської аміачної селітри.

Незважаючи на підвищення загороджувальних мит на імпорт російських добрив, українські заводи — ні Ostchem, ні ОПЗ — так і не вийшли на повну потужність.

Також уряд України має намір диверсифікувати постачання азотних добрив, щоб знизити залежність від імпорту з РФ.