На старт невеликого бізнесу з виробництва креветок при використанні акваріума знадобиться 7-15 тис. грн інвестицій. А от організація ставкового господарства в кілька гектарів потребує уже мільйонів гривень. Про це свідчать розрахунки ресурсу «Бізнес в Україні 2018».

Купити креветок для розведення можна на спеціальних фермах. З огляду на те, що ракоподібні швидко розмножуються, для запуску бізнесу буде досить 1000 особин маточного стада.

Така ферма вироблятиме 5-6 тонн креветок на рік. Враховуючи оптову вартість в 100-200 грн/кг, за цей же період можна отримати мінімум 0,5 млн грн, а максимум 1,5 млн грн доходу.

За песимістичним прогнозом, креветкова ферма окупиться за 2-3 роки, за оптимістичним — в перший же сезон.

Фахівці також акцентують на виборі виду ракоподібних. Можна вирощувати декоративні види — червоні, блакитні, помаранчеві креветки, і продавати їх поштучно. Можна розводити королівські, малазійські прісноводні чи тигрові.

Найкраще в наших умовах адаптується гігантська прісноводна (або малазійська) креветка. За рік вона досягає товарної ваги в 80-100 грамів.

Також слід враховувати, що у відкритих водоймах є сенс вирощувати креветки, якщо температура води не опускається нижче 22-25 градусів за Цельсієм протягом 5-6 місяців. Інакше креветкове виробництво варто організовувати в басейнах.