Ptitsa 640x360
Фото: Hubs.ua

Понад $250 млн «Миронівський хлібопродукт» (МХП) інвестує в запуск другої лінії Вінницької птахофабрики, біогазовий комплекс і модернізацію виробництва, передає Інтерфакс-Україна.

Вікторія Капелюшна, фінансовий директор компанії, розповідає, що на будівництво нової лінії птахофабрики, яка орієнтована на експорт, виділено $170 млн, на спорудження біогазового комплексу у Вінниці — близько $20 млн, а інші кошти будуть спрямовані на модернізацію.

Завдяки запуску нової лінії, який відбудеться через півтора місяці, компанія розраховує за показником EBITDA в 2018 році, як мінімум, вийти на рівень 2017-го, з можливим зростанням на 5%.

Капелюшна повідомила, що МХП зараз розглядає можливість придбання в ряді країн нових активів. А заплановане призначення на посаду одного з директорів МХП Роберто Банфі, який раніше займався в бразильській BRF регіоном Середнього Сходу, пов’язане з інтересом компанії до ринків регіону.

В ринках цього регіону МХП бачить значний потенціал як для дрібної курячої тушки, так і чверті. Капелюшна нагадала, що в ОАЕ торгівельно-дистрибуційна компанія працює більше року.

Нагадаємо, днями раніше комерційний суд Ренна (Франція) задовольнив пропозицію французького виробника LDC і компанії з Саудівської Аравії Al-Munajem з придбання активів Doux, і відхиливши пропозицію МХП. Капелюшна прокоментувала це так: «Ми перебували в цьому процесі і бачили, як йдуть справи. Продовжуємо спостерігати за європейським ринком і ринком Середнього Сходу».

В ЄС компанія постачає напівтуші охолоджені курей, які переробляються на місцевих потужностях, у тому числі, на підприємствах МХП в Нідерландах і Словаччині.

За підсумками першого кварталу 2018 року МХП отримала $90 млн чистого прибутку, що в 1,6 рази перевищує показник за аналогічний період минулого року.