Модернізація виробничих майданчиків державного «Укрспирту» окупається до 3 років. Про це в інтерв’ю «Українським новинам» розповів Володимир Лучечко, в. о. директора «Укрспирту».

«В середньому модернізувати один майданчик – це 9 місяців від моменту техзавдання і підписання договору з підрядною організацією, — говорить він. — Все за 3 роки окуповується і починає приносити чистий дохід».

Цьогоріч компанія планує залучити на модернізацію спиртзаводів 300 млн грн кредитів. Вони становлять 70% від загально необхідної суми, ще 30% становитимуть власні кошти.

Аби отримати необхідне фінансування «Укрспирт» веде переговори в тому числі з «Укргазбанком». Проте схоже, що буде це не так швидко. Для початку спиртовому монополісту треба пройти аудит та отримати висновок до плану модернізації.

В найближчих проектах «Укрспирту» — два великі підприємств з виробництва біоетанолу на Львівщині. Одне із них — Сторонибабський завод — зараз є виробником харчового спирту. Планується підвищити його продуктивність, модернізувати і перепрофілювати під виробництво біоетанолу.

Нагадаємо, ситуація з модернізацією державних спиртзаводів нині доволі критична. Як розповідав раніше сам Лучечко, підприємства працюють по технологіях ще 60-х років. За його словами, з року в рік менеджери цих підприємств не шукали можливостей модернізуватися, а просто піднімали ціну на спирт. Нині більшість спиртових підприємств можна вирізати на металобрухт.

Нагадаємо, Укрспирт був створений вісім років тому, аби об’єднати активи спиртової галузі. Натомість державний монополіст за час свого існування назбирав 135 кримінальних справ.