Doux
Фото: leparisien.fr

Виробничі потужності фабрики Doux у французькому регіоні Бретані, на яку претендувала компанія «Миронівський хлібопродукт» українського бізнесмена Юрія Косюка, за рішенням суду, придбають LDC (LOUP.PA), найбільший у Європі виробник м’ясної птиці, та Al-Munajem, саудівська група продуктів харчування, повідомляє Reuters.

Згідно з повідомленням, суд ухвалив рішення на користь цих підприємств, щоб зберегти в нині неплатоспроможній фірмі більшу частину з існуючих 1200 робочих місць.

Діловий суд в Ренні підтримав пропозиції передати компанії Al-Munajem, яка була клієнтом і міноритарним акціонером Doux, експорт замороженої курятини, а LDC – потужності з виробництва перероблених продуктів харчування. LDC також планує запустити новий напрямок поставок м’яса птиці для харчової промисловості та ресторанів Франції.

Також, спільно з Terrena, місцевими партнерами і регіональним органом в Бретані, LDC і Al-Munajem створять спільну компанію, щоб забезпечити поставки для птахівників на північному заході Франції, які працюють з Doux.

Згідно із заявою міністерства економіки Франції, схвалена судом угода дозволить зберегти до 912 робочих місць.

Пропозиція від української МХП, яка обіцяла інвестувати €76 млн і розробляти нові напрямки, суд визнав менш привабливою, тому що воно передбачало значне скорочення робочих місць.

Нагадаємо, Doux не витримала конкуренції з більш дешевою бразильською курятиною на основних ринках Близького Сходу після скасування експортних субсидій в ЄС. Основний акціонер, французький сільськогосподарський кооператив Terrena, почав шукати покупців Doux, після того як фабрика два роки поспіль зазнавала збитків близько €35 млн щорічно.