Img 9351 696x460

Черкаське обленерго та місцевий «Азот» Дмитра Фірташа досягли мирової угоди про реструктуризацію боргу хіміків у розмірі 1,7 млрд грн, інформує «Черкасиобленерго».

Енергетики повідомляють, що їм «вдалося домогтися від керівництва ПАТ «Азот» піти на поступки і узгодити реструктуризацію всієї суми боргу у відповідності з побажаннями ДП «Енергоринок», а також зменшити терміни сплати до 7,5 років».

Прийняте рішення означає, що «Азот» має щомісяця до 2020 року сплачувати по 9,4 млн грн, потім по 22 млн грн, а в кінці терміну по 32 млн грн кожен місяць.

До даного рішення сторони йшли більше року, були залучені депутати Верховної Ради та Черкаська обласна державна адміністрація. У червні 2017 року проект угоди вже був узгоджений з ФДМУ, Черкаською ОДА та «Азотом». Проект передбачав щомісячні виплати у 9,4 млн грн протягом 10 років. Але на той час заборгованість «Азоту» становила 1,2 млрд грн.

Нагадаємо, що в квітні 2018 року «Азот» вже виплатив 9,4 млн грн в рахунок погашення заборгованості. Угода також допомогла підприємству придбати на оптовому ринку енергії (ОРЕ) електроенергію на квітень.

Енергетики зазначають, що в процесі відпрацювання проекту мирової угоди була врахована необхідність збереження дієздатності «Азоту».

Черкаський «Азот» — один з вітчизняних виробників мінеральних добрив, виробник капролактаму та іонообмінних смол, аміачної селітри з часткою 36% на внутрішньому ринку. Підприємство є активом холдингу OSTCHEM.