З початку року аграрії оформили 275 фінансових розписок, що дозволило їм залучати кошти на суму 1,7 млрд грн. Про це з посиланням на Міжнародну фінансову корпорацію (IFC) інформує Всеукраїнська аграрна рада (ВАР).

Кирило Мухомедзянов, експерт фінансового сектору IFC, нагадав, що до 2018 року реалізовувався пілотний проект, який охоплював лише частину областей України.

«Цьогоріч дія інструменту фінансових розписок розширилася на всю територію країни. За період реалізації було видано 457 розписок (285 фінансових і 172 товарні)», – сказав представник IFC.

Загалом проект «Аграрні розписки в Україні», який реалізується IFC, за період 2015-2018 рр року дозволив залучити 2,85 млрд грн.

Як зазначає Мухомедзянов, цим інструментом скористалися переважно середні (53%) і дрібні господарства (38%).

Як відомо, значна частина невеликих фермерських господарств фінансову і виробничу звітність ведуть неналежним чином, що ставить хрест на можливості банківського кредитування. У разі аграрної розписки основними вимогами є наявність документів на земельну ділянку, на якій буде вирощуватися урожай, і який стає заставою.

IFC прогнозує, що в найближчі два роки аграрні розписки здатні залучити в аграний сектор до 14 млрд грн ($520 млн). Дію інструменту планують поширити на тваринництво, зокрема свинарство та молочарство.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...