На виробництві гарбузового насіння можна заробити 2800 грн прибутку з гектара уже при врожайності в 50 тонн. Якщо вдастся зібрати 55 тонн — прибуток складе уже 4800 грн, а 60 тонн — ще на 2 тис. грн більше. Про це свідчать розрахунки науковців з Кіровоградської державної с/г дослідної станції НААН, передає growhow.in.ua.

При цьому за умов сприятливих цін, наприклад на рівні 60 грн/кг, прибуток може скласти мало не 13 000 грн, рахують фахівці.

Вони наводять приклад: фермерське господарство, яке обробляє 200-400 га землі, цілком може виділити під вирощування гарбузів 50 га. Прогнозовані витрати на гектар посівної площі цьогоріч складуть приблизно 10 500 грн, тобто загальні —на рівні 525 тис. грн.

В цю суму входить оплата праці, причому, це найбільша стаття витрат, адже вирощування гарбузів — трудомісткий процес. Також сюди ввійдуть витрати на насіння, добрива, електроенергію та паливно-мастильні матеріали, витрати на збут тощо.

За умови інвестицій в придбання спеціального обладнання для збору гарбузів вони окупляться за 2-4 роки, залежно від  маркетингової стратегії та рівня цін на готову продукцію.

Нагадаємо, раніше в Pro-Consulting порахували, що запуск на підприємства з виробництва гарбузового насіння потужністю 5 тонн на добу знадобиться $800 тис. інвестицій. Рентабельності до 35% можна буде досягти, якщо збувати ядра за ціною $ 5/кг.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...