Фото: naturalnie.love

Кошти, закладені у вирощування 10 га обліпихового саду, повернуться інвесторові у вигляді прибутку протягом чотирьох років (за 45,4 місяці) з урахуванням дисконту — за умови, що він реалізовуватиме врожай у свіжому і замороженому вигляді на внутрішньому ринку, повідомляє «Pro-Consulting».

Оскільки обліпиха не надто поширена для вирощування у промислових масштабах рослина, фахівці відносять її до нішевих. Проте, попит на неї росте. Про що свідчить і зростання міжнародного ринку обліпихи на 40% і обсяг виробництва продукції з обліпихи, який у 2017 році сягнув $17 млрд.

Найпопулярнішим продуктом з обліпихи є ефірна олія. У Європі її ціна, залежно від якості, коливається в межах $45–75, в Україні – 0,35–2 тис. грн за 100 мл.

«Незважаючи на високий попит, її виробництво в Україні сильно скоротилося через складність та високу ціну на обладнання, проте стабілізація економічної ситуації сприяє підвищенню рентабельності випуску цього та інших продуктів з обліпихи, а значить буде збільшуватися потреба в ягодах і на внутрішньому ринку», – йдеться у повідомленні.

Серед основних переваг у вирощуванні цієї рослини є слабка конкуренція у сегменті, стабільний попит експортерів, упізнаваність на ринку, можливість заморозки ягід для подальшого збуту та налагодження співпраці з ритейлом та ресторанами.

Проте слід враховувати, що обліпиха є технологічно складною культурою, її плоди потрібно збирати в оптимальний термін, адже недостиглі мають гірший біохімічний склад, а перестиглі сильно пошкоджуються при зборі.

Крім того, їй протипоказані деякі види ґрунтів, тому дуже важливим при закладці обліпихового саду є вибір ділянки. Потрібно врахувати, що оптимальним для неї буде некислий ґрунт і відсутність стоячої води та ґрунтових вод поблизу. Ділянка має добре освітлюватися і бути захищеною від вітру. Важливою також буде можливість поливу та розвинена транспортна інфраструктура у районі розташування саду.

Першу продукцію вже на другий рік реалізації проекту можна отримати, закупивши дворічні саджанці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...