В Україні бракує фруктосховищ. При середньому річному врожаї плодів та ягід на рівні 2 млн т, загальна ємність зберігання наявних фруктосховищ (близько 250) становить 270–280 тис. т. Причиною цьому, на думку спеціалістів Української плодоовочевої асоціації (УПОА), послужило нехтування більшістю виробників інвестувати у будівництво сховищ кількома роками раніше, адже тоді можна було продавати продукцію до Росії прямо «з коліс», повідомляють «Українські новини».

Крім того, більшість з наявних фруктосховищ використовуються уже понад 30 років і потребують заміни або принаймні реконструкції.

За словами представників УПОА, зараз серед виробників спостерігається тенденція до розуміння того, що їм необхідно мати не лише сад, але й сучасне сховище та пакувальні лінії. І саме останні два пункти вимагають найбільш значних інвестицій у яблучному бізнесі.

На сьогоднішній день в Україні уже здійснюються проекти будівництва нових потужностей для зберігання плодів та ягід. Зокрема, такі проекти реалізуються у Дніпропетровській, Чернівецькій та Вінницькій областях.

«Нам відомо про дуже багато таких проектів. До початку збирання яблук в поточному році відразу кілька чималих сховищ буде введено в експлуатацію», – заявив Федір Рибалко, директор УПОА.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...