Запроваджений Кабінетом міністрів України курс на розвиток фермерства та рекордна кількість програм державної підтримки стимулювали багато фермерських господарств «вийти з тіні». Про це заявила Людмила Клебанова, голова Всеукраїнської громадської організації «Рада жінок-фермерів України», повідомляє «АгроІнсайдер».

За її словами, недавно оприлюднена статистика про ріст кількості фермерських господарств може свідчити про те, що фермери легалізують свою діяльність, щоб скористатися державною дотацією, оскільки це можливо лише для юридичних осіб. Крім того, офіційна реєстрація допомагає фермерам освоювати нові ринки збуту своєї продукції. Не менш значну роль зіграло і надання державою дотацій новоствореним фермерським господарствам.

Також Клебанова зазначає, що на сьогоднішній день навіть невеликого чи середнього масштабу агробізнес стає рентабельним, тому серед зареєстрованих за останній рік фермерських господарств значна кількість тих, хто вирішив стати фермером, оскільки бачить у цьому перспективу: незважаючи на зростання цін на витратні матеріали та оборотні кошти, попит на продукцію сільського господарства лишається стабільним.

А от Володимир Варбанець, керівник Одеської асоціації фермерів і землевласників не погоджується з тим, що кількість фермерських господарств в Україні зростає. Він вважає, що кількість фермерів залишається стабільною: просто одні реєструються, а інші закриваються. Через це зростання як такого, немає.

За його словами, вся земля вже розпайована і здана в оренду, а для того, щоб її взяти в оренду, фермеру-початківцю необхідно запропонувати власнику більш високу ціну, чого він зробити не зможе, зважаючи на відсутність значного стартового капіталу.

Нагадаємо, за офіційною статистикою, у період з 1 листопада 2016 року до 1 листопада 2017 року в Україні зареєстровано 455 нових фермерських господарств. Два роки тому тенденція свідчила про скорочення кількості фермерів в Україні. Так, за даними Держслужби статистики, у період з 1 листопада 2014 року до 1 листопада 2015 року кількість фермерських господарств скоротилася на 578.