Рентабельність олійного льону навіть при середній урожайності в 1,5 т/га становить близько 150%. Вирощування цієї культури потребує невеликих витрат, мінімального застосування хімії, а її врожайність потенційно можна збільшити до 2–2,5 т/га, повідомляє «Аграрний тиждень. Україна».

Для того, щоб підвищити урожайність льону спеціалісти Інституту олійних культур НААН (м. Запоріжжя) радять сіяти сорти, внесені до Реєстру сортів рослин, придатних до поширення в Україні. На 2017 рік до нього було внесено 16 сортів льону олійного. Комерційними сортами, що займають близько 70–80% усіх площ під льоном в Україні, є сорти Інституту Орфей, Водограй, Айсберг та Світлозір.

На етапі вибору насіння також важливо контролювати чистосортність насіннєвого матеріалу. Зниження схожості насіння зазвичай відбувається, коли скошений у валках льон довгий час перебуває в полі, особливо за дощової погоди, неправильно зберігається, насіння механічно пошкоджене під час збору або протягом кількох років зберігалося. Знижена схожість також буде у насіння, в якому не закінчилися процеси післязбирального дозрівання.

Підвищити схожість фізіологічно недозрілого зерна льону можна підсушуванням і повітряно-тепловим обігріванням, у результаті чого зростає повітропроникність насіннєвих оболонок. Наростання енергії проростання на 6-25% і схожості на 5-37% у фізіологічно недозрілого насіння льону можливе завдяки його обробці гексахлораном у кількості 1-2 кг препарату на 1 ц насіння.

Важливий аспект для зберігання насіння льону – його вологість. Призначене для промислової переробки насіння, термін зберігання якого не перевищуватиме один місяць, необхідно закладати у зерносховище з вологістю не більше 10%, вмістом сміттєвої домішки до 4% та оліїстої домішки – до 5%.

Насіння льону, що зберігатиметься більше одного місяця потрібно закладати в зерносховище з вологістю до 8%, вмістом сміттєвої домішки не більше 2% та олійної домішки – до 3%.

Насіння, що має вологість вищу за 10% зберігати можна не довше однієї доби. Якщо вологість насіння значно вища за стандартну (8–10%), його можна зневоднити у шахтній установці ДСП-50. Температура теплоносія має бути + 55 +65°С, а нагрівання насіння – +35 +45°С.

Олійний льон – одна з культур, що потребує раз на три роки сортооновлення для збереження своїх сортових якостей. Під час цього процесу насіння більш низьких репродукцій замінюють елітою або першою репродукцією того ж сорту.

Проте чи не найбільш ефективною для підвищення врожайності є сортозаміна: заміна старих сортів новими, кращими за господарсько-цінними показниками. У результаті сортозаміни урожай культури зростає на 15-20%.