Незважаючи на високі перспективи співробітництва України та Пакистану у сфері агроторгівлі, вітчизняні компанії все частіше додають пакистанських контрагентів у «чорний список». Це пов’язано з тим, що при роботі в пакистанському напрямку український постачальник майже не має юридичної підтримки, розповідає в інтерв’ю «АПК-Інформ» Олександр Шпичак з Dilex Trade.

«І в нашому «багажі» є кілька неоплат. Так званий «чорний список» покупців зростає», — говорить він.

Шпичак звертає увагу, що закони країни знаходяться на стороні покупця. Наприклад, якщо контейнери розвантажені в порту призначення, продавець, навіть маючи повний пакет оригіналів відвантажувальних документів на руках, істотно обмежений у праві розпоряджатися товаром. Сама якість продукції, по суті, визначається «на око».

При цьому вирішення проблемних питань знаходиться в сфері особистих зв’язків, розуміння менталітету пакистанців і, звичайно, досвіду, додає він.

Разом з тим, у Пакистані теж не зовсім задоволені українськими постачальниками. «При імпорті насіння соняшнику в контейнерах з Молдови через Україну найчастіше зустрічаються такі проблеми, як недоважування і низька якість. При імпорті жовтого гороху ми стикаємося з перевищенням допустимих норм домішок, і тим же недоважуванням», — розповідає Мухаммад Наджіб Балагамвала, президент місцевої Seatrade Group.

Все ж, незважаючи на труднощі, експорт з України в Пакистан зростає. За останні кілька років постачання гороху подвоїлися. Пакистан є найбільшим покупцем українського вівса, і 10% відвантажень українського ріпаку здійснюється саме на цей ринок.

На противагу до цього країна є найбільшим постачальником рису в Україну. Наприклад, в поточному сезоні частка пакистанського рису в загальному обсязі імпорту в Україну перевищила 30%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.