Pellets Husk 696x447

Група компаній «Агроліга» планує побудувати власну ТЕС. Будівництво стартує восени 2018 році, незабаром агрохолдинг почне закупівлю обладнання.

«Під будівництво об’єкту вже виділено земельну ділянку розміром 0,35 га, яка розташована на території маслопресового заводу. ТЕС знаходиться в безпосередній близькості до сировинної бази, існуючих мереж і свердловини з необхідним обсягом води, — повідомляють в групі. — Плюс до всього, ми вже передбачили наявність кваліфікованого персоналу для забезпечення працездатності об’єкта».

Сировиною для «зеленого» енергетичного об’єкта послужать відходи маслопрессового виробництва — лушпиння соняшнику. Його багато залишається у процесі переробки, близько 14% від маси насіння.

Для майбутнього заводу «Агроліга» збирається придбати два парових котли продуктивністю 16 тонн/годину кожен і один конденсаційний паровий турбогенератор електричною потужністю 7 МВт.

Зараз агрохолдинг веде переговори з декількома організаціями для отримання найбільш вигідних технічних умов на підключення до електричних мереж. Підготовлений проект землеустрою, отримані містобудівні умови і обмеження, розглядаються пропозиції щодо фінансування.

Загальну вартість проекту поки не називають, вона буде відома після отримання документації від проектантів. При цьому в агрохолдингу розраховують на високу рентабельність «зеленого» проекту, виходячи з нинішніх цін на «зелений» тариф.

Таким чином, по завершенню будівництва «Агроліга» отримає екологічне і безвідходне виробництво, ще й непоганий заробіток. При необхідності розглядається можливість перейти на споживання виробленої ТЕС енергії всередині підприємств групи.

До слова, у квітні поточного року «Агроліга» завершила будівництво та ввела в експлуатацію завод з виробництва соняшникової олії. Річна потужність переробки сировини тут складе до 170 тис. тонн.