Фермер Сергій Ольшанський, який заклав в Україні перший кизиловий сад, цьогоріч очікує отримати з нього 10 тонн ягідного врожаю. Плодоносити сад почав торік, тоді вдалося зібрати 2,5 тонни ягід p 9 тис. кущів, повідомляє Agravery.

За словами фермера, у 2017-му в плодоношення вступили ще не всі кущі. Але навіть там, де не було ягід, заклалася плодова брунька. 

В подальшому сад буде розширюватись, планується збільшити насадження з нинішніх 14,5 до 16 га. Через 5 років Ольшанський розраховує отримувати 38-40 тонн ягід з гектара, адже, за підрахунками вчених, кущ кизилу дає від 15 до 80 кг ягід на рік.

Фермер розповідає, що інвестиції у кизиловий сад станом на 2013 рік, включаючи посадковий матеріал, зрошення, буріння свердловини, склали близько 2 млн грн на гектар. Окупність такого проекту  становить приблизно 10 років.

Сьогодні закласти сад буде дорожче, втім конкретні цифри виробник називати не береться. «Посадковий матеріал кизилу у дефіциті, його замало для всіх бажаючих», – пояснює Ольшанський.

Мода на кизил приваблює все нових і нових фермерів — і початкуючі, і уже досвідчені підприємці бачать успіхи «першопрохідців», хочуть перейняти практичні навики. Тому господар планує створити власний маточник і продавати саджанці клієнтам.  

«Цікавляться фермери з усієї України, хтось хоче 5 га закласти, хтось – 10 га. Навіть сусіди-поляки і ті телефонують, хочуть український кизил, бо наші сорти більш якісні і продуктивні», — додає Ольшанський.

Збувати кизил він радить на переробку, оскільки великі обсяги ягоди на свіжому ринку зараз нікого не цікавлять. Але власну переробку будувати поки що не збирається — на такі цілі потрібно щонайменше $1,5-2 млн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.