Deer

Без трактора і без 34 тис. гривень залишився мешканець Кременецького району Тернопільської області, здійснивши покупку через Інтернет, повідомляє головне управління Національної поліції Тернопільської області в Facebook.

Фермер мав намір придбати трактор і, наткнувшись на оголошення про продаж техніки за вигідною ціною, зателефонував продавцю. Невідомий запевнив, що техніка у нього у відмінному стані, а виходячи з того, що попит в сезон чималий, необхідний завдаток на банківський рахунок.

Кременчанин переказав гроші і став чекати прибуття товару. Продавець кілька днів «годував» фермера розповідями про пригоди трактора, запевняючи, що техніка ось-ось прибуде. Коли телефон афериста перестав відповідати, горе-покупець звернувся з заявою до Нацполіції.

Повідомлення про подібні випадки — не рідкість. Шахраї пропонують сільгосптехніку (зазвичай трактора), корми, міндобрива і так далі, іноді з укладенням договорів. Найчастіше аферисти полюють на ресурсах безкоштовних приватних оголошень. Першою підставою для підозр повинна служити приваблива ціна. Категорично не варто перераховувати задатків, володіючи лише номером телефону та ім’ям продавця, радять фахівці.