Асоціація тваринників України прогнозує зростання цін на продукцію тваринництва, оскільки кормові компоненти знову почали дорожчати.

«Корми становлять 60-70% собівартості одиниці тваринницької продукції ВРХ. Підвищення цін на них неминуче спричинить подорожчання цін на м’ясо», — повідомила Ірина Паламар, голова Асоціації тваринників України.

Так, в порівняння з першою декадою квітня ціни другої декади травня показують наступні підвищення: макуха соняшникова – на 32%, шрот соняшниковий – на 33,4%, шрот соєвий – на 18%, макуха соєва – на 17,4%, пшениця – на 5,1%, ячмінь – на 4,2%, кукурудза – на 8%. Вартість кормового концентрованого міксу за чотири місяці зросла рівно на третину. Особливо відзначився соняшниковий шрот подорожчавши на 80,2%.

Як наслідок, Український молочний індекс (УМІ показує умовну прибутковість виробництва молока) в квітні впав відразу на 13,3%. Як зазначає асоціація, виробники молока вкрай стурбовані та вимушені шукати заміну соняшниковому шроту в раціонах.

Нагадаємо, раніше ситуацію з молоком прокоментував Андрій Ярмак, економіст інвестиційного відділу ФАО.

«В останнє так різко прибутковість виробництва молока падала в лютому 2015 року. Отже, кризові явища до ринку повертаються, — сказав Ярмак. — Саме це спричиняє бурхливу реакцію виробників молока на відносно незначне зниження цін на молоко, адже їхня прибутковість залежить не тільки від доходів, але й від витрат».

Відзначимо, що за останні два роки (з квітня 2016 по квітень 2018) вартість м’ясного кошика і яєць зросла на 60%.

5_0