Рання картопля за останній тиждень значно подешевшала. За даними «Інфо-Шувар», на гуртових ринках України овоч нового врожаю зараз пропонується по 25-30 грн/кг, тоді як тиждень тому ціни тримались на позначці 50-60 грн/кг.

При цьому продавці нарікають на тиск з боку імпортної картоплі, яка продається дешевше за вітчизняну. До того ж, на ринку ще лишилися великі запаси торішньої картоплі.

Аналітики звертають увагу, що найдешевша імпортна картопля — єгипетська — на гуртовому ринку «Шувар» в Західній Україні зараз коштує 18-21 грн/кг. Картопля з Франції пропонується по 23-25 грн/кг. Також є пропозиції з Марокко.

«В порівнянні з минулим роком, ціни на ранню картоплю все ще трохи вищі, але виходячи з досить швидких темпів зниження, можна прогнозувати, що за тиждень ціна на продукцію досягне торішнього рівня», — говорить Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку східної Європи.

Експерт констатує, що збільшення імпорту цього року має надзвичайно вагомий вплив на ціни внутрішнього ринку. Але головне цінове падіння ще попереду — в попередні роки тільки за другу половину травня ціни на ранню картоплю встигали знизитись в 2-3 рази.

При цьому фахівці ринку побоюються того, що вже за кілька тижнів у вітчизняних фермерів можуть виникнути досить серйозні проблеми з продажами. Вони будуть пов’язані з обмеженими можливостями експорту впродовж всього сезону реалізації, через відсутність сертифікатів про т.з. «вільні від карантинних організмів ділянки». А це говорить на користь збільшення пропозиції на внутрішньому ринку і, відповідно, ще більшого зниження ціни.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.