Через нетипові погодні умови український часник хворіє — рослини уражені кореневими гнилями та фузаріозом, бактеріозом, а місцями і нематодами. Про це на своєму Facebook написав Зенон Сич, завідувач кафедри овочівництва Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Фахівець нагадує, що зима не була холодною і спровокувала передчасне відростання часнику ще до Нового року. Весна ж принесла неочікувані температурні рекорди.

«Ось так проявляються кореневі гнилі від поширення фузаріозу, пенціальної зеленої і білої гнилі, бактеріозу, а місцями й нематоди. Таке враження, що рослини ростуть без коріння», — говорить Сич.

За його словами, у більшості випадків хвороби занесені з садивними матеріалом. Денце згниває, коренів дуже мало, хоча зараз їх повинно бути понад 50 на кожній рослині. Кінчики листків — і старих, і молодих — засихають. Рослини відстають у рості.

Щодо використання фунгіцидів, то уже запізно. Тож єдине, що лишається фермерам — викопувати уражені рослини, аби хвороби не передавалися до ще здорових, а інфекція не накопичувалася в ґрунті.

До слова, цьогоріч і китайський часник, якому пророкували раніше рекордний урожай, масово страждає від хвороб. Ситуація пов’язана з тим, що саме під час осінньої посадкової кампанії там безперервно йшли дощі. Ще тоді де-інде загинуло майже дві третини сходів. Натомість, коли встановились високі температури, на деяких полях коріння рослин просто згнило. Тож якщо раніше китайські фермери з півтора акра збирали чи не тонну часнику, то цьогоріч зберуть кілограмів 350-400.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...