Найбільший виробник цукру компанія «Астарта» за підсумками першого кварталу 2018 року заробила €3,7 млн чистого прибутку, що в 8,3 разів менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Згідно зі звітом на Варшавській фондовій біржі, виручка за вказаний період впала майже на 39%, склавши €90,6 млн, а EBITDA скоротилася в 3,3 рази, до €13,5 млн.

У розрізі сегментів на продажі цукру «Астарта» заробила €36 млн або 39% від загальної виручки (що на 48% менше, ніж у минулому році). Ще €21 млн доходу приніс соєвий сегмент, €26 млн — зерновий, €8 млн — молочне тваринництво.

Серед основних причин зменшення фінансових результатів в компанії називають зниження цін на цукор, а також скорочення обсягів реалізації продукції через несприятливі погодні умови. Крім того, у звітному періоді спостерігалося падіння світових і місцевих цін на цукор.

«Фінансові результати звітного періоду важко назвати сильними. Доходи, операційний та чистий прибуток у першому кварталі скоротилися порівняно з аналогічним періодом минулого року. На це є кілька причин, серед яких циклічність ринків, макроекономічні чинники, а також висока база порівняння», — коментує Віктор Іванчик, генеральний директор агропромхолдингу.

Але є і позитивні сторони — у компанії низький рівень заборгованості, сильний баланс і здорове поєднання внутрішніх продажів та експорту. Крім того, операційна ефективність демонструє стабільне зростання, додає топ-менеджер.

Нагадаємо, за підсумками 2017 року «Астарта» отримала €62 млн чистого прибутку — на чверть менше, ніж роком раніше.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.