Якщо депутати не підтримають жоден з законопроектів по олійних правках, аграрії південних областей України понесуть значні втрати. Про це в інтерв’ю «Агравері» заявив Сергій Хлань, член аграрного комітету Верховної Ради України.

За його словами, вартість води, яку місцеві аграрії використовують для зрошення, дорівнює вартості ПДВ, тобто собівартість виробництва сільськогосподарської продукції на півдні України після введення в дію «олійних правок» зросте щонайменше на 20%.

«Соя з півдня України стане критично дорогою, нерентабельною, і постане питання – а що взагалі вирощувати? Соя – це монокультура, яку можна вирощувати рік за роком. В умовах постійного здорожчання води й електроенергії ми не будемо мати такої монокультури, яка була рентабельна для вирощування на зрошенні», – говорить нардеп.

За його словами, на сьогоднішній день на Херсонщині сою вирощують на майже 75% зрошуваних земель. На богарних землях вирощувати сою немає сенсу. Тому, якщо питання «олійних правок» залишиться невирішеним, то постане нове питання: яка сівозміна буде рентабельною для сільгоспвиробників, що працюють на зрошенні?