Нарциси, вирощені валлійським вівчарем Кевіном Стівенсом на своїх полях, виявилися відмінним засобом від хвороби Альцгеймера, повідомляє Daily Mail.

У складі квітів, які Стівенс висадив в Чорних горах Уельсу, вчені виявили більш високий, ніж зазвичай, зміст галантаміну — препарату, що сповільнює хворобу Альцгеймера.

До речі, галантамін був вперше виділений в 1951 році в СРСР з підсніжника, а пізніше і з інших квітів того ж сімейства амарилісових, до яких відноситься і нарцис.

Кевін Стівенс

Вчені вважають, що в квітах Стівенса галантаміну більше, ніж в інших, оскільки вони ростуть у високогірних умовах з суворими зимами. Як наслідок, ці нарциси распускаютюся пізніше, що і є причиною активної генерації у них лікувального з’єднання.

51-річний фермер сам розробив метод екстракції речовини в порошкоподібній і кристалічній формі, створивши власну біолого-дослідницьку фірму.

Сьогодні за сезон цвітіння він витягує з нарцисів 40 кг речовини — що відповідає 9 тис. добових доз препарату.

«Через кілька років ми зможемо виробляти набагато більше галантаміну, що безумовно зробить світ кращим», — сказав Стівенс.

Зараз він перебуває в пошуках інвестицій в 2 млн фунтів стерлінгів. Ця сума, за його підрахунками, дозволить йому виробляти препарату на 250 тис. добових доз.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.