Microcosmo Ok

Італійська компанія ENEA розробила і запатентувала перший штучний «мікросвіт» для вирощування рослин з кореневою і повітряною частиною (плодові дерева, салат, базилік, помідори, картопля) в приміщеннях і екстремальних середовищах, повідомляє сайт freshplaza.com.

Цей симулятор дозволяє вирощувати рослини в умовах, які зазвичай не підходять для цього, таких як аеропорти, підземні і торгові центри, а також в екстремальних умовах, як на полюсі, в пустельних районах або під час космічних польотів. Він повторює процес зростання, виробництво корисних речовин і біомасу, яка присутня в природі.

Інноваційна система інтелектуального землеробства відрізняється від теплиць і традиційних камер зростання безліччю елементів, починаючи від архітектури, мережі датчиків, які здійснюють екологічний контроль, ріст рослин і їх розвиток до світлодіодного точного освітлення з використанням обраної довжини хвиль.

«Основне нововведення – подвійні незалежні камери. Одна з них – підземна, призначена для росту кореневої системи і ризосфери (тобто організмів, які живуть в ґрунті), а інша – надземна, призначена для вирощування повітряної частини рослин і філлосфери (тобто організмів, що живуть в повітрі)», – пояснює Луїджі д’Акуіно, співробітник лабораторії наноматеріалів і приладів ENEA.

Microcosmi1

Хоча камери незалежні і можуть управлятися окремо, вони фактично взаємопов’язані – так само, як це відбувається в природі.

«В даний час ми експериментуємо з ефективністю мікросвіту в поєднанні з точним освітленням. Ми посіяли і вирощували поле базиліку того ж сорту, що росте в горщику у нас в лабораторії (типове несприятливе середовище для рослини), в мікросвіті під білим світлом (він ріс набагато вищим) і в мікросвіті під точним освітленням (рослини розвивали біомасу в десятки разів вищу, з більш високим рівнем хлорофілу, і навіть почали репродуктивну фазу)», – говорить д’Акуіно.

Мікросвіти є справжніми екосистемами, які можуть точно відтворювати те, що відбувається у відкритому ґрунті на полях. Встановлюються конкретні умови навколишнього середовища і є мікроорганізми, які взаємодіють з рослиною, такі як патогени або паразити.

«Наш патент може служити основою для розробки прототипів дослідних лабораторій, які вивчають фізіологію рослин, патологію і паразитів, екофізіологію, токсикологію і екологію ґрунтів, але також може бути корисним для розробки прототипів для вирощування рослин в нетрадиційних середовищах з чудовим ринковим і комерційним потенціалом», – резюмував д’Акуіно.