Площа українських полів, засіяних соєю, уже перевищила показник минулого року. Якщо станом на 4 травня 2017-го було посіяно 636 тис. га, то на ту ж дату нинішнього року — 662 тис. га. Про це на своєму Facebook написав Максим Мартинюк,  в. о. міністра аграрної політики та продовольства.

Тобто різкого скорочення посівів сої через скасування експортного ПДВ, чого побоювались деякі учасники ринку, не спостерігається.

«Зрозуміло, що остаточну крапку поставить кінцевий показник (план посіву сої на цю кампанію – понад 1,9 млн га), однак абсолютно нічого не вказує на те, що він може просісти порівняно з минулим роком», — вважає Мартинюк.

Нагадаємо, згідно нового законодавства, ПДВ при експорті сої з вересня 2018 року повертатися не буде. За прогнозами аналітичної компанії «УкрАгроКонсалт», це може призвести до того, що площі під культурою знизяться на чверть — до 1,8 млн га.

Водночас опитування сільгоспвиробників, проведене в березні, свідчило про те, що в сторону скорочення посівів переважно дивилися дрібні та середні аграрії з земельним банком до тисячі гектарів. Компанії, у яких в обробітку знаходиться від 3000 га, переважно планували нарощувати площі під соєю