Посівні площі під ячменем в Україні в 2018 році помітно скоротяться. Урожай ячменю очікується на мінімальному рівні як мінімум за останні п’ять років. Таким прогнозом поділилася Марина Сич, аналітик зернового ринку компанії «УкрАгроКонсалт».

«В Україні підходить до завершення посів ярого ячменю, і прогнози щодо його недосіву стають реальністю», — цитує «УкрАгроКонсалт» аналітика.

За її словами, пізній старт посівної кампанії та стислі терміни у зв’язку з різким підвищенням температури можуть перешкодити аграріям виконати план за сівби ярого ячменю. І, незважаючи на швидкі темпи сівби в цьому році (фермери за 4 тижні засіяли стільки ж площ, як в минулому році за 7 тижнів), різке потепління, а також необхідність сівби пізніх ярих культур призвели до такого ж стрімкого завершення посівної кампанії ячменю.

Під кінець минулого тижня план сівби ярого ячменю в Україні виконаний трохи більш ніж на 90%. «Ми очікуємо, що певний відсоток площ під ярим ячменем залишиться незасіяним», — говорить Сич.

До речі, скорочення виробництва ячменю в Україні прогнозує і Українська зернова асоціація. Згідно з очікуваннями аналітиків, зниження в порівнянні з торішнім результатом складе 9%, а валовий збір буде на рівні 7,8 млн тонн.

Про те, як війна між США і Китаєм дасть шанс дорогому українському ячменю — читайте тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.