Quot Quot

26 квітня США обмежили пільговий ввіз товарів з України. Як повідомляє Мінекономрозвитку (МЕРТ), призупинено дію Генералізованої системи преференцій щодо 155 видів товарів.

Як відомо, Генералізована система преференцій дає можливість безмитного ввезення на територію США для більш ніж 3,5 тис. українських товарів. З них під дію обмеження потрапили товари харчової, деревообробної, машинобудівної та легкої промисловості, засоби гігієни та електроприлади.

Втрачені позиції харчової промисловості мають різну цінність. Так, якщо обмеження на експорт плавників акули для України не принципові, то втрата привілеїв на соки та свіжі й консервовані овочі — значна неприємність.

Як повідомляє МЕРТ, відомство «перебуває в постійному діалозі з Урядом США та працює над вирішенням проблеми». Водночас, зняття обмежень в рамках Генералізованої системи преференцій значною мірою залежить від ухвалення Верховною Радою України проекту закону №7466, відомого як законопроект «Про організації колективного управління».

Відповідно до документу, під скорочення також потрапили сухі гриби (крім печериці), груші, зелений чай у пачках вагою до 3 кг, спеції та їх суміші, вівсяні пластівці, зерно злаків (крім вівса, ячменю і кукурудзи), хлібні й рисові пластинки, томатний кетчуп, продукти, що містять м’ясо ракоподібних, молюсків, сардини, сардинели, шпроти, вугри, акулячі плавники, а також інша риба за винятком скумбрії, оселедця, сайди, солодкі кондитерські вироби та кондитерські добавки без вмісту какао, шоколад, гомогенізоване композитне харчування для маленьких дітей, ягідні джеми, фруктові желе, горіхи, приправи й соуси, суміші і добавки для приготування напоїв, ферментовані напої, виноградні ігристі вина, виноградні вина міцністю понад 14% (за винятком Марсали), оцет, мінеральна вода і безалкогольне пиво.

США ввів у дію обмеження через 120 днів після публікації відповідної прокламації президента США від 22 грудня 2017 року. Своє рішення Дональд Трамп пояснив недостатніми зусиллями України у сфері охорони інтелектуальної власності.