Африканський напрямок міцно утримує понад чверті зовнішніх відвантажень українського борошна. А з урахуванням Близького Сходу показник перевищує 46%. Такими спостереженнями у своєму блозі на «АПК-Інформ» поділився Сергій Сакіркін, директор департаменту виробничих операцій «Аграрного фонду».

За його словами, за дев’ять місяців 2017/18 МГ в експорті борошна з України відбулися деякі зміни. Приміром, обсяг відвантажень до Північної Кореї дещо зменшився, особливо в березні, коли в цю країну було поставлено майже 13,24 тис. тонн борошна з України.

У цьому ж місяці в Південно-Східну Азію відвантажено значно більше продукції, в основному – в Сінгапур. Разом з тим, українські мірошники продовжують активно відвантажувати борошно в ОАЕ, Анголу, Чад, Бенін.

Всього за 9 місяців 2017/18 МР обсяг експорту української борошна виріс до 355 тис. тонн проти 296 тис. тонн у липні-березні попереднього сезону.

«Березень виявився найбільш «врожайним» місяцем у першому кварталі календарного року, коли на зовнішні ринки було відвантажено 41,3 тис. тонн борошна», — звернув увагу Сакіркін.

До слова, виробництво пшеничного борошна за три квартали сезону-2017/18 в Україні склало 1,482 млн тонн. Тобто на експорт відправлено приблизно 24%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.