Через корупцію у земельній сфері Україна втратила понад 450 млн грн. До такого висновку дійшли в Національному антикорупційному бюро (НАБУ).

За словами детективів, 450 млн грн – це сума збитків, яких зазнали місцеві громади та держава через втрати 7 тис. гектарів.

Найчастіше йдеться про спроби певних осіб отримати земельні ділянки за безцінь — або через надання їх у довгострокову оренду (до 49 років, іноді з можливістю подальшого викупу), або ж отримавши їх на підставі фіктивного обґрунтування без оплати.

Загалом, понад 25 кримінальних проваджень НАБУ стосуються земельних «оборудок». Майже третина з цих справ уже скерована до суду. Обвинувальні акти складені стосовно 14 осіб.

Одним із ключових мотивів, які спонукають посадовців до вчинення злочину, є бажання отримати неправомірну вигоду, говорять в НАБУ. Сукупний розмір хабарів, отриманих «в обмін на землю» чиновниками, яких вдалося викрити, перевищує 2,5 млн грн, $70 тис. та €300 тис.

Ці кошти, з-поміж іншого, вимагалися та були одержані посадовцями за позитивне «вирішення питань» про виділення чи передачу в оренду земельних ділянок.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...