Обсяг виробництва зернових культур в 2018 році складе 2 607 млн тонн, що на 1,6% нижче майже рекордного врожаю минулого року. Про це свідчить останній прогноз Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Як пояснюють аналітики, зниження в основному пов’язано з очікуваним скороченням виробництва кукурудзи, особливо в США.

А от зниження виробництва пшениці в основному відбудеться за рахунок очікуваного зниження виробництва в Російській Федерації після виняткового врожаю минулого року.

Тим часом, згідно з попередніми прогнозами ФАО, світове виробництво рису збільшиться на 1,3% і сягне 510,6 млн тонн, встановивши новий рекорд, в першу чергу за рахунок розширення посівних площ в Азії.

Що стосується споживання зернових культур, новий прогноз ФАО як по продовольчому зерну, так і по кормах вказує на рекордну позначку в 2 626 млн тонн.

Аналітики пояснюють, що цей показник відображає прогнозоване збільшення споживання рису на 1% в рік, зростання споживання пшениці на 0,8% і збільшення загального споживання фуражного зерна на 0,4%, у тому числі споживання кукурудзи в якості кормів збільшиться на 2,8% та досягне нового рекордного рівня в 615 млн тонн. При цьому в Китаї та Південній Америці прогнозується найбільше річне зростання споживання кукурудзи в якості кормів.

ФАО прогнозує, що світові запаси зернових на кінець сезонів (кінець 2019 року) скоротяться на 2,7%, а співвідношення світових запасів зернових до споживання знизиться до 27,2%, в порівнянні з його найвищим за останні роки значенням в 28,8%.

Перший прогноз ФАО з міжнародного товарообігу зерновими культурами в майбутньому році становить 406 млн тонн. Це означає лише 0,6% зниження від очікуваного рекордного рівня в поточному сезоні.


Як Україна отримала шанс обійти Росію по обсягам виробництва пшениці — читайте тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.