Площа деградованих та непродуктивних орних земель в Україні перевищує 6,5 млн гектарів (20% ріллі). Щороку через ерозію втрачається майже 300-600 мільйонів тонн ґрунту. Про це свідчать останні дані Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН.

Як зазначають в організації, залежно від рівня процесів деградації врожайність може зменшитися до 50%, а втрати від нестачі продукції складають понад 20 млрд грн на рік. Один лише сільськогосподарський сектор зумовлює появу 35-40% усіх деградованих земель в Україні.

Після підписання Конвенції ООН про боротьбу з опустеленням Україна взяла на себе зобов’язання відновити деградовані землі та ґрунти до 2030 року. Проте досі тут нараховується понад 1,1 млн га деградованих, малопродуктивних та техногенно забруднених земель, які підлягають консервації. «А заходи з рекультивації порушених земель здійснюються незадовільно», — додає Остап Семерак, міністр екології та природних ресурсів України.

Нині ФАО взялась допомогти Україні досягти балансу між процесами деградації землі та її природним та штучним відновленням. Протягом трьох років буде вдосконалюватися законодавча та інституційна структура.

Крім того, проект працюватиме над оновленням стандартів у питаннях посадки лісосмуг.

В рамках проекту ФАО планує продемонструвати заходи з відновлення стійкості ґрунтів на площі в 7 500 га. Такі заходи заплановані в Київській, Харківській та Миколаївській областях — територіях, розташованих у різних природних та кліматичних зонах.

Демонстраційні заходи проходитимуть на полях Українського науково-дослідного інституту прогнозування й випробування техніки та технологій сільськогосподарського виробництва ім. Л. Погорілого, агрохолдингу AgroGeneration та окремих територіальних громад.

Реалізація проекту проходитиме в Україні до 2021 року.