Провідний виробник яєць — «Авангард» — днями повідомив, що в цьому місяці не буде виплачувати запланований купонний платіж по єврооблігаціям на $200 млн.

Пропущений платіж за облігаціями, а також два пропущених піврічних платежі в 2017 році будуть частиною переговорів по реструктуризації заборгованості, повідомили в компанії.

До слова, в Concorde Capital зазначають, що «Авангард» і його материнська компанія UkrLandFarming припинили виплачувати купони за єврооблігаціями ще з 2017 року. Рік тому обидві компанії, що належать бізнесменові Олегу Бахматюку, оголосили про початок переговорів щодо реструктуризації боргу, які повинні були завершитися влітку.

«Переговори з реструктуризації затримуються, — коментує Олександр Паращій, керуючий аналітичним відділом Concorde Capital. — Це говорить про небажання власників єврооблігацій погодитися на пропоновані умови: 50%-ну убавку, зниження ставки купона і більш ніж восьмирічне продовження виплат. Крім того, Бахматюк намагається включити в суму своїх боргів борг перед Національним банком України, що, мабуть, протирічить інтересам кредиторів компаній».

Між тим, без будь-якого прогресу в реструктуризації, борг Бахматюка перед власниками єврооблігацій зростає. На сьогоднішній день по випущених єврооблігаціях «Авангардом» він повинен був скласти $235,9 млн. Ще $20 млн — це протерміновані виплати за три купонних періоди.

Випущені еврооблигації UkrLandFarming (спочатку — на суму $500 млн) до цього часу повинні були сягнути $542,8 млн. А ще компанія повинна виплатити своїм власникам купони за останні три купонних періоди в розмірі $88,5 млн.

Тобто загальна заборгованість холдингів за облігаціями на $700 млн сьогодні вже становить $887 млн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...