Цього року мед в Україні може подорожчати, повідомила Наталія Сенчук, голова спілки пасічників Полтавської області у сюжеті телеканалу «Лтава». Причиною цьому послугували погодні умови березня, які привели до загибелі великої кількості бджолосімей у господарствах.

За її словами, цієї зими загинуло близько 20% бджолосімей, на 10% більше, ніж минулого року.

«Бджоли заслабли у березні. Всі знають, які у березні були снігопади. Взимку снігу не було, а у березні то плюсова температура в 5 градусів, то 10 морозу. А бджолам такий перепад температур дуже шкодить», – говорить Геннадій Кащук, пасічник з 35-річним стажем з села Калашники Полтавського району.

За його словами, найбільших збитків понесли пасіки, що тримають десять і менше бджолиних сімей. Тепер на придбання однієї бджоло сім’ї господарям потрібно витратити близько трьох тисяч гривень.

Крім того, за словами Сенчук, ці сім’ї скоріше за все не встигнути нароститися до початку цвітіння білої акації, що значить, що першого меду буде дуже мало. Не надто швидко бджолині сім’ї зможуть підготуватися і до головного взятку, який буде після акації. Отже, пасічники отримають меншу кількість меду і його ціна, відповідно, підвищиться.

«Якщо звичайний рядовий мед з різнотрав’я та соняшнику минулого року продавали щонайменше за 100 грн/л, то цього року мінімальна його ціна становитиме 130 грн/л. Перші ж меди, які коштували 250 грн/л, цього року будуть щонайменше по 300-350 грн», – говорить Сенчук.