Трейдери продовжують закуповувати масло у українських експортерів за старими цінами, незважаючи на те, що світові тренди демонструють зростання ціни на цей продукт, повідомляє «Інфагро».

Наприклад, у порівнянні з цінами на початок року, європейські виробники масла стали отримувати за свою продукцію на 25% більше, масло, вироблене в Новій Зеландії, подорожчало на 15%, в США – на 10%. При цьому, українські експортери продовжують отримувати запропоновані ще в січні $4000 за тонну. Трейдери аргументують таку ціну тим, що вони можуть відмовитися від українського масла на користь масла від білоруських виробників, для яких така ціна буде прийнятною.

Незважаючи на це, експерти вважають, що трейдери найближчим часом змушені будуть переглянути свої ціни, так як звичні для них поставщики – виробники сирних продуктів – значно знизять пропозицію, а сушильники, які поки що не мають великих запасів масла, можуть почекати. Крім того, білоруські виробники також відстежують ціни на світових ринках.

У вигідному становищі зараз, на думку експертів, опинилися українські підприємства, що мають єврономер. Європейські імпортери пропонують їм близько $5300 за тонну масла.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.