Через пізню весну структура посівних площ в цьому році підкоригується — щоб компенсувати недосів ранніх зернових аграрії посіють більше кукурудзи, прогнозує «АПК-Інформ».

За очікуваннями аналітиків, урожай кукурудзи в 2018 році складе 28,2 млн тонн і на 14% перевищить минулорічний показник. Експортний потенціал культури в 2018/19 МГ оцінюється в 21 млн тонн, що повною мірою може задовольнити потреби ключових імпортерів.

Аналітики зазначають, що основним покупцем української кукурудзи є Європейський союз, на частку країн якого в жовтні-березні поточного сезону сумарно припало більше 47% всіх експортних поставок культури.

Цей регіон залишається привабливим, так як перші прогнози світових агентств на тлі погодних умов, що склалися, показують очікуване зниження виробництва кукурудзи в ЄС в 2018 р. Це стимулюватиме імпорт, в першу чергу, української зернової.

Що стосується внутрішньої переробки, то, за очікуванням, в Україні на виготовлення продовольчої продукції витрачається до 1% від загальної пропозиції кукурудзи.

«Тут обмежуючим фактором є і попит на кукурудзяну крупу, який в країні досить низький, а на зовнішньому ринку сформоване досить вузьке коло імпортерів, які купують дану продукцію невеликими партіями», — пояснюють аналітики.