Вперше за 34 роки свого існування Дніпровський виробничо-експериментальний осетровий завод (Дніпровський рибзавод) отримав ікру від риби, вирощеної на ставках держпідприємства. 

Як повідомляє “Новий день”, вага отриманої ікри перевищує 9 кг.

З цієї ікри рибзавод планує отримати близько 300 тис. малька російського осетра. І вже наступним літом мальки будуть випущені в пониззя Дніпра для підтримання популяції нині рідкісного виду.

Як повідомив директор заводу Віталій Плугатарьов, відловлювати осетрових за бюджетні гроші в дикій природі для відбору ікри та молок вже не буде потрібним.

Нагадаємо, що Дніпровський рибзавод був створений для відновлення чисельності осетрових риб — таких як осетер російський, білуга, стерлядь і севрюга. Вирощений підприємством молодняк випускається у пониззя Дніпра, Дніпро-Бузький лиман та інших водойми.

Так, наприклад, в 2018 році рибзавод планує випуск 1,5 мільйонів мальків стерляді в пониззі Дніпра, Каховське та Київське водосховища. Як зазначив Плугатарьов, їх штучно вирощувати набагато вигідніше: «царська риба», як-ніяк, з Дніпра нікуди не пливе, а ось осетер, севрюга і білуга годуються в Чорному морі, і стають здобиччю румунських, болгарських, турецьких і українських браконьєрів.

За словами риборазводчиків, в недалекому майбутньому популяція стерляді відновитися настільки, що можна буде вирішити її промисловий лов, але в обмежених кількостях і за квотами.

Нагадаємо, в Україні виробляють та експортують чорну ікру промисловими темпами дві компанії — Osetr та «Бестер». Не так давно «Бестер» почала експорт чорної ікри до Євросоюзу.

«Бестер», як і інший виробник чорної ікри в Україні ТОВ «Осетер», особливо на осетра в Дніпрі не розраховують, і розводять рибу в штучних водоймах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...